Ogłoszenia duszpasterskie – 6.06.2021 r.

X Niedziela Zwykła

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również za przywiezienie brzózek. Za wszelki trud składamy staropolskie Bóg zapłać!
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00, będą zakończone nabożeństwem czerwcowym z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 3. W poniedziałek zbiórka dla lektorów i ministrantów po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa!
 4. We wtorek, 8 czerwca, Kościół wspomina św. Królową Jadwigę, patronkę naszej parafii i naszego miasta. Tego dnia o godz. 18.00, odprawiona zostanie Msza święta odpustowa, której przewodniczyć będzie ksiądz neoprezbiter Radosław Czerwonka, syn parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w modlitwie.
 5. W czwartek Mszy św. o godz. 18.00 ostatnia procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy wspólnoty modlitewne Neokatechumenatu, Żywego Różańca i Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich o przygotowanie ołtarzy.
 6. W czwartek Domowy Kościół zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20:30 w kościele.
 7. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Tego dnia dokonamy również uroczystego odnowienia aktu poświęcenia naszego narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 8. Spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 12 czerwca w kościele po nabożeństwie czerwcowym.
 9. W minionym tygodniu zamontowana została rama do obrazu naszej patronki. Serdecznie dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca za jej ufundowanie. Jednocześnie dziękujemy panom z naszej parafii, którzy pomogli przy zawieszeniu obrazu. Bóg zapłać.
 10. Za tydzień składka inwestycyjna, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów naprawy sieci wodociągowej, która w tym tygodniu uległa uszkodzeniu.
 11. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Jana Smolenia, śp. Andrzeja Walenczewskiego, śp. Danutę Barczak, śp. Sylwestra Mazurkiewicza i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…