Ogłoszenia duszpasterskie – 18.04.2021 r.

III Niedziela Wielkanocna

  1. W poniedziałek (19 kwietnia) z racji trwającego Roku św. Józefa zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będziemy uwielbiać Pana Boga, który zdziałał wielkie rzeczy w życiu Św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz Opiekuna i Stróża naszego Pana Jezusa Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 odmówimy wspólnie litanię do św. Józefa. Wiernym udziela się odpustu zupełnego, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych.
  2. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 12.30.
  3. Zwracamy się z wyrazami wielkiej wdzięczności do wszystkich, którzy swoimi ofiarami składanymi na tacę czy wpłacanymi na konto, wspierają w tym trudnym czasie naszą świątynię. Zapewniamy o naszej modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać!
  4. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę, która wyniosła:
  5. Katolicka Szkoła Podstawowa w prowadzi rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
  6. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu. Prosimy zwrócić uwagę, aby dane zostały uwzględnione, gdyż urząd nie przenosi odpisów z poprzednich lat.
  7. Przy „Galerii Solnej”, uruchomiona została „Lodówka Społeczna”. O zasadach jej funkcjonowania można przeczytać w gablocie ogłoszeń.
  8. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy : śp. Martę Dziennik, śp. Jerzego Borowiaka, śp. Stanisławę Daroszewską, śp. Jerzego Grabowskiego, śp. Klarę Więzowską, śp. Marię Sobocińską, śp. Barbarę Arseńczuk, śp. Pawła Grabarka, śp. Weronikę Walter, śp. Jerzego Lewandowskiego i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu.  Wieczny odpoczynek…