Ogłoszenia duszpasterskie – 28.03.2021 r.

VI Niedziela Wielkiego Postu

 1. W związku z powrotem obostrzeń epidemicznych, informujemy, że w naszej świątyni może jednorazowo przebywać tylko 225 osób. Wierni mogą również uczestniczyć przed kościołem z zachowaniem zasad epidemicznych. Przed naszą świątynią zostaną włączone głośniki zewnętrzne. Prosimy wiernych, aby wykorzystywali wszystkie dostępne przestrzenie w świątyni. Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa, zachowywaniu dystansu i dezynfekcji rąk.
 2. Dzisiaj Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w miarę możliwości w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 4. Młodzież z KSM  rozprowadza dziś przed kościołem palmy, a zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dalszą ich działalność. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 5. Trwa przygotowanie Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła znajduje się skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty.
 6. Aby dać jeszcze okazję do spowiedzi osobom, które nie zdążyły się wyspowiadać, będziemy słuchać spowiedzi do środy włącznie od godz. 19.00 do 21.00. W Triduum Paschalnym nie słuchamy spowiedzi!
 7. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych możemy odwiedzić z komunią świętą na wyłączną ich prośbę przy wcześniejszym umówieniu się z księdzem telefonicznie lub w zakrystii czy biurze parafialnym.
 8. W dni Triduum Paschalnego biuro parafialne będzie nieczynne.
 9. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), będzie dla nas czasem szczególnego przeżycia misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii:

Wielki Czwartek

12.00 – zbiórka ministrantów i lektorów w reżimie sanitarnym

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

9.00 Droga Krzyżowa

12.00 – zbiórka ministrantów i lektorów w reżimie sanitarnym

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Ostatnią godzinę prowadzi LSO i KSM

Wielka Sobota

Od godz. 8.00 adoracja przy Grobie Pańskim

10.00 – 11.00 – zbiórka ministrantów i lektorów w reżimie sanitarnym

12.00 – 16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min.) na zewnątrz przed kościołem od strony boiska szkolnego. Prosimy, aby przychodzili tylko przedstawiciele rodzin i ustawiali się wzdłuż chodnika z zachowaniem dystansu epidemicznego!

21.00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną
(prosimy o przyniesienie świec)

Niedziela Zmartwychwstania

Będziemy sprawować dodatkową mszę św. o godz. 6.00.

 Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę!

 1. Informujemy, że transmisja Mszy św. z naszej świątyni na kanale YouTube odbywa się o godz. 12.30. odbędzie się także transmisja Triduum Paschalnego!
 2. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze trafią do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu. Prosimy zwrócić uwagę, aby dane zostały uwzględnione, gdyż często zdarza się że urząd nie przenosi odpisów z poprzednich lat.
 3. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 4. Miłosierdziu Bożemu polecamy : śp. Barbarę Muranty, śp. Irenę Bronicką, śp. i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu.  Wieczny odpoczynek…