Ogłoszenia duszpasterskie – 21.03.2021 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla
  dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W związku z powrotem obostrzeń epidemicznych, przypominamy, że od października nic się nie zmieniło w przepisach wobec kościołów i w naszej świątyni może jednorazowo przebywać tylko 300 osób. Prosimy wiernych, aby wykorzystywali wszystkie dostępne przestrzenie w świątyni. Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa, zachowywaniu dystansu i dezynfekcji rąk.
 3. W czwartek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną modlitwę.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu, zapraszamy na Adorację pt.: ,,Mądrość Krzyża”, która odbędzie się po wieczornej Mszy św.
 5. W sobotę 27 marca odbędzie się w naszej świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończenie o 16.50. znajdźmy w tym dniu chwilę
  czasu na spotkanie z Chrystusem utajonym w Eucharystii. Tego dnia będzie również okazja do spowiedzi. Kapłani będą w konfesjonale od godz. 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do zakończenia adoracji. Gorąco prosimy o skorzystanie z tej okazji.
 6. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, aby nie tworzyć tłumów jednego dnia. Od poniedziałku, każdego dnia, wszyscy dostępni kapłani naszej parafii, będą posługiwać w
  konfesjonałach 15 min. przed mszą, aż do wyspowiadania wszystkich penitentów.
 7. Zbliża się czas przygotowania Grobu Pańskiego. W związku z tym, przy głównym wejściu do kościoła znajduje się skarbonka, do której można składać ofiary na ten cel.
 8. Informujemy, że transmisja Mszy św. z naszej świątyni na kanale YouTube odbywa się o godz. 12.30.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach pobłogosławione zostaną palmy. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z palmami na Mszę św. o
  godz. 11.00. Przed tą Mszą gromadzimy się przy głównym wejściu do Katolickiej Szkoły Podstawowej, skąd ruszy procesja do kościoła.
 10. Młodzież z KSM będzie rozprowadzać przed kościołem palmy, a zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dalszą ich działalność. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 11. Składamy słowa wdzięczności za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 8520 zł. Bóg zapłać.
 12. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 13. Zapraszamy panów do grupy ministrantów i lektorów dorosłych. Może należeć do niej każdy kto ukończył 30 rok życia. Zachęcamy również dzieci i młodzież do służby ministranckiej i lektorskiej! Zbiórka dla nich w środę po wieczornej Mszy św.
 14. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecamy : śp. Zenona Grabowskiego, śp. Romana Budzińskiego, śp. Stanisława Kanarka, śp. Kazimierza Wodę, śp. Grażynę Pińską, śp. Andrzeja Przybysza, śp. Danutę
  Kujawę i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…