Ogłoszenia duszpasterskie – 14.03.2021 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną odwołane zostały rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i średnich. Zostaną one przeprowadzone online w ramach katechezy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Adorację pt. ,,Mądrość Krzyża”, która odbędzie się po wieczornej Mszy św.
 5. W piątek (19 marca) obchodzimy uroczystość św. Józefa. Za jego wstawiennictwem prosimy o opiekę nad naszymi rodzinami. Po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 odmówimy wspólnie litanię do św. Józefa. Wiernym udziela się odpustu zupełnego, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych.
 6. Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. odbędą się w najbliższą sobotę (20 marca) w następujących grupach:
  – godz. 9.00 – SP 4
  – godz. 10.00 – SP 5
  – godz. 11.00 – SP Integracyjna
 7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym facebook’u. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
 8. Zbliża się czas przygotowania Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na ten cel.
 9. Informujemy, że transmisja Mszy św. z naszej świątyni na kanale YouTube odbywa się o godz. 12.30.
 10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 11. Zapraszamy panów do grupy ministrantów i lektorów dorosłych. Może należeć do niej każdy kto ukończył 30 rok życia. Zachęcamy również dzieci i młodzież do służby ministranckiej i lektorskiej! Zbiórka dla nich w środę po wieczornej Mszy św.
 12. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy: śp. Kazimierę Głowacką, śp. Zbigniewa Kozłowskiego, śp. Teresę Borowską. Wieczny odpoczynek…