Ogłoszenia duszpasterskie – 14.02.2021 r.

VI Niedziela Zwykła

 1. W najbliższą środę, 17 lutego, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 8.00, 9.30, 17.00, 18.00. Przypominamy, że w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw
  mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy chorych
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W okresie Wielkiego Postu w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.
 4. Z racji trwającego Rok Św. Józefa, serdecznie zapraszamy 19 dnia każdego miesiąc na Mszę świętą ku czci św. Józefa połączoną z litanią. Penitencjaria Apostolska udzieliła Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią inny akt pobożności ku czci św. Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także w Święto św. Rodziny, 19 dnia każdego miesiąca oraz w każdą środę, czyli w dzień szczególnie
  poświęcony św. Józefowi w tradycji łacińskiej. Dar Odpustu zupełnego zostaje rozszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu.
 5. Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie od godz. 16.30 do 17.30. a w soboty od 9.00 do 10.00.
 6. Zapraszamy panów do grupy ministrantów i lektorów dorosłych. Może należeć do niej każdy kto ukończył 30 rok życia. Zachęcamy również dzieci i młodzież do służby ministranckiej i lektorskiej!
 7. Katecheza dla klas 3 odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 20.02. w następujących grupach:
  a) o godz. 9:00 – SP Integracyjna
  b) o godz. 10:00 – SP 4
  c) o godz. 11:00 – SP 5
 8. Od dzisiejszej niedzieli będą rozprowadzane ZDRAPKI WIELKOPOSTNE, które poprzez codzienne odkrywanie zadań mają nam pomóc w przeżyciu tegorocznego Wielkiego Postu. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone będą przekazane na wyjazd wakacyjny dla naszych lektorek.
 9. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Adorację pt. ,,Mądrość Krzyża”, która odbędzie się po wieczornej Mszy św.
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
 11. Informujemy, że transmisja Mszy św. z naszej świątyni na kanale YouTube odbywa się o godz. 12.30.
 12. Przy wyjściach z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Danutę Zajączkowską, śp. Marię Tomczak, śp. Halinę Wilińską i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…