Ogłoszenia duszpasterskie – 7.02.2021 r.

V Niedziela Zwykła

 1. Od poniedziałku Msze św. sprawowane będą w porządku zwykłym, czyli o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
 2. Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie od godz. 16.30 do 17.30. a w soboty od 9.00 do 10.00.
 3. W naszej parafii chcielibyśmy utworzyć grupę ministrantów i lektorów dorosłych. Do niej mógłby należeć każdy kto ukończył 30 rok życia. Zachęcamy również dzieci i młodzież do służby ministranckiej i lektorskiej!
 4. W poniedziałek zapraszamy nowo powstałą grupę ministrantów i lektorów dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.
 5. Katecheza dla klas 3 odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 13.02 w następujących grupach:
  1. o godz. 9:00 – SP 5
  1. o godz. 10:00 – SP I
  1. o godz. 11:00 – SP 4
 6. W czwartek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszamy osoby chore i starsze na Msze św. o godz. 10.00 i 18.00, podczas których zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Przypominamy, że sakrament ten mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, które są w stanie łaski uświęcającej! Prosimy członków rodzin czy sąsiadów o pomoc tym osobom w dotarciu do świątyni.
 7. Zapraszamy w sobotę po Mszy św. wieczornej na Adoracje maryjną. Przy tej okazji chcemy zaprosić do apostolatu “Maryi Pielgrzymującej” – grupy osób przyjmujących do swojego domu na kilka dni kapliczkę Trzykroć Przedziwnej Matki i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu . Więcej informacji po adoracji w sobotę.
 8. W przyszłą niedzielę tj. 14.02 w kościele będzie można nabyć ZDRAPKI WIELKOPOSTNE, które poprzez codzienne odkrywanie zadań mają nam pomóc w przeżyciu tegorocznego Wielkiego Postu. Ofiary złożone będą przekazane na wyjazd wakacyjny dla naszych lektorek. 
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu rozpoczęła rekrutację do oddziałów przedszkolnych i klasy I. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej oraz szkolnym facebooku. Drzwi otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego odbędą się 12 lutego o godz. 1700 oraz 13 lutego o godz. 1100  w budynku szkoły. Zachęcamy do zapoznania się  z ofertą.
 10. Informujemy, że transmisja Mszy św. z naszej świątyni na kanale YouTube odbywa się o godz. 12.30.
 11. W związku z rozpoczętą rekrutacją do udziału w projekcie pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia” w ramach pierwszego naboru, serdecznie zapraszamy osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z miasta Inowrocławia, do składania formularzy zgłoszeniowych. W ramach projektu oferujemy usługę opiekuńczą w placówce Dziennego Domu Pobytu działającej przy Parafii.
 12. Informacje na temat projektu dostępne są w biurze parafialnym w godz. pracy biura oraz na stronie internetowej w zakładce „Projekty”
 13. Przy wyjściach z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Floriana Sobocińskiego, śp. Krystynę Gizę, śp. Zofię Kołaczkowską, śp. Stanisławę Łączyńską, śp. Romualda Buczka, śp. Barbarę Biłoszewską i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…