Ogłoszenia duszpasterskie – 10.01.2021 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. W środę, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie znaną świętem Trzech Króli. Msze święte sprawowane będą jak w niedziele. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary zasilą kasę ministrancką przeznaczoną na wakacyjny wyjazd.
  2. Do 6 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00, a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00 do 10.00.
  3. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy od poniedziałku ! Z powodu pandemii będzie ona miała inną formę niż dotychczas. Kolęda jest przede wszystkim błogosławieństwem i modlitwą mieszkańców danego domu. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo rodzin nie będziemy chodzić po mieszkaniach, lecz chcemy zaprosić rodziny do naszej świątyni na modlitwę. Każdego dnia będą wyznaczone kolejne ulice, których mieszkańców zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 19.00,  a po niej na kolędowanie i wspólną modlitwę w intencji rodzin. Wiemy, że nie wszystkim będzie odpowiadała godzina wieczorna, dlatego po Mszy rannej i o godz. 15.00 będą również modlitwy kolędowe za mieszkańców ulic wyznaczonych na każdy dzień a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w tych modlitwach. Plan kolędy na najbliższy tydzień wisi w gablotach a także znajduje się na stronie parafialnej i na facebooku. Dotychczas z ofiar kolędowych opłacaliśmy świadczenia na rzecz seminarium duchownego i zobowiązania jakie ma parafia wobec kościoła diecezjalnego czy powszechnego. W miarę możliwości gromadziliśmy środki na remonty naszej świątyni czy pomieszczeń parafialnych. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę kolędową na te cele będzie wystawiany koszyczek. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
  5. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać!
  6. Pod chórem można nabyć nowy numer „ Przewodnika Katolickiego”.
  7. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Józefa Tarkowskiego, śp. Sławomirę Fryskę, śp. Ryszarda Gomułkę, śp. Jadwigę Sylwestrzak, śp. Romana Kuchcika, śp. Katarzynę Sasak, śp. Jana Chrubczyńskiego