Ogłoszenia duszpasterskie – 27.12.2020 r.

Uroczystość Świętej Rodziny

 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pod przewodnictwem ks. Pawła, przyczynili się do powstania dekoracji bożonarodzeniowej. Niech Dziecina
  Boża wszystkim hojnie błogosławi!
 2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00, nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków do skorzystania z tej okazji.
 3. W czwartek, w ostatni dzień roku 2020, zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 17.00, a po niej na nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas.
 4. W piątek świętować będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Nowy Rok. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o: 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Mimo różnych atrakcji
  sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu Nowego Roku 2021. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej.
 5. Dobiegają końca rekolekcje „Oddanie33”. Zwieńczeniem rekolekcji będzie Akt oddania się Jezusowi przez ręce Maryi 01. stycznia 2021 roku w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi na Mszy św. o godz. 12.30. Oddaj się Maryi jak zrobił to Jezus.
 6. Od 28 grudnia do 6 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00 a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00 do 10.00
 7. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku ! Z powodu pandemii będzie ona miała inną formę niż dotychczas. Kolęda jest przede wszystkim błogosławieństwem i modlitwą mieszkańców danego domu. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo rodzin nie będziemy chodzić po mieszkaniach, lecz chcemy zaprosić rodziny do naszej świątyni na modlitwę. Każdego dnia będą wyznaczone kolejne ulice, których mieszkańców zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 19.00, a po niej na kolędowanie i wspólną modlitwę w intencji rodzin. Wiemy, że nie wszystkim będzie odpowiadała godzina wieczorna, dlatego po Mszy rannej i o godz. 15.00 będą również modlitwy kolędowe za mieszkańców ulic wyznaczonych na każdy dzień.
  Postarajmy się w miarę możliwości uczestniczyć w tych modlitwach.
 8. Włączone jest ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 9. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać!
 10. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 11. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Józefa Klepaczewskiego, śp. Krystynę Domagałę, śp. Pawła Białka i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu.