Ogłoszenia duszpasterskie – 20.12.2020 r.

IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 5, które przygotowują się do I Komunii św.
 2. Ministranci naszej parafii rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.
 3. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do środy o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty w poniedziałek i środę o godz. 18.00.
 4. Ponieważ w tym roku w związku z panującą pandemią, nie ma spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów, aby każdy miał możliwość pojednania się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty, kapłani naszej parafii będą jeszcze częściej posługiwali w konfesjonałach. Od poniedziałku do środy 30 min. przed Mszami św. a także po wieczornej Mszy św. do ostatniego penitenta.
 5. W środę (23 grudnia) po mszy św. wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy
  w kościele. Obecność obowiązkowa – przygotowujemy liturgię świąteczną!
 6. W czwartek obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Zapraszamy na Pasterkę, która w tym roku odprawiana będzie z racji pandemii o godz. 22.00 oraz o północy z czwartku na piątek. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej.
  Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę!
 8. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Tego dnia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku.
 9. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas można nabyć w wejściu do wieży kościoła.
 10. Od 27 grudnia do 7 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00 a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00. do 10.00.
 11. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku
 12. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 6970 zł. Bóg zapłać!
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Józefa Skibińskiego, śp. Teresę Majtczak, śp. Marka Światowego, śp. Jana Czerniaka, śp. Juliana Górskiego, śp. Bohdana Kudziewicza i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek …