Ogłoszenia duszpasterskie – 13.12.2020 r.

III Niedziela Adwentu

 1. Roraty sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane są
  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału
  z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 2. Święcenie medalika dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się
  w podziale na Szkoły, w następujące niedziele na Mszy św. o godz. 12.30
 3. Dziś SP 15 i Szkoła Katolicka
 4. SP 5 – 20.12.2020.
 5. Ponieważ w tym roku w związku z panującą pandemią, nie będzie spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów, aby każdy miał możliwość pojednania się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty, kapłani naszej parafii będą jeszcze częściej posługiwali w konfesjonałach. Każdego dnia przed Mszami św. a także po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00. W przyszłą sobotę od godz. 10.00 do 12.00 oraz od godz. 16.00. W czasie wieczornych dyżurów będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Zapraszamy w czasie tegorocznego adwentu na Adorację Pana Jezusa pt.  ,,Błogosławieni jak Maryja”, która duchowo ma nas przygotować na Boże Narodzenie. Najbliższa Adoracja odbędzie się w czwartek 17.12.2020 o godz. 19:00.
 7. LSO rozprowadza po Mszach św. sianko na stół wigilijny, które wkłada się pod obrus  nawiązując tym do żłóbka, miejsca narodzin Chrystusa. Dzięki ofiarom przekazanym na ten cel będą dofinansowane wakacyjne wyjazdy czy zakup nowych alb.
 8. Zapraszamy przez cały Adwent na rekolekcje adwentowe dla dzieci, które przygotowała wspólnota TOTA TUA. Nagrania będą publikowane w mediach społecznościowych naszej parafii. Prosimy rodziców o umożliwienie uczestnictwa dzieciom w rekolekcjach.
 9. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 14 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 10. Nowy terminarz dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania dostępny jest w gablotach ogłoszeń, grupie na facebook’u oraz na parafialnej stronie internetowej. Na czas nauki zdalnej w szkole spotkania odbywają się na platformie Discord o godz. 19.00. Więcej informacji udziela osobiście ks. Paweł.
 11. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać!
 12. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 13. Fundacja Dziedzictwo Kresowe, tak jak rok temu, zwraca się z prośbą do ludzi dobrej woli o dary dla rodaków mieszkających na wschodzie. Przy pomocy polskich parafii katolickich zostaną te dary przekazane najbardziej potrzebującym. Prosimy, aby były to produkty nie psujące się szybko takie jak: cukier, mąka, olej, kasza, konserwy, drzemy,  proszek do prania itp. Produkty będziemy odbierać w zakrystii do dzisiejszej niedzieli, 13 grudnia, włącznie.
 14.  Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 15. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu:
  – śp. Wiesława Krawczyka
  – śp. Andrzeja Szelągowskiego
  – śp. Karola Nowaka
  – śp. Waldemara Zielińskiego
  – śp. Władysława Rządkowskiego
  – śp. Stanisława Piątkowskiego
  – śp. Stanisława Pastwińskiego
  – śp. Marię Wojtynę
  – śp. Krzysztofa Kołodziejczyka
  i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek