Ogłoszenia duszpasterskie – 06.12.2020 r.

II Niedziela Adwentu

 1. Roraty sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 3. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godzinie 12.00 zapraszamy tego dnia do kościoła  na „Godzinę Łaski”.
 4. Święcenie medalika dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w podziale na Szkoły, w następujące niedziele na Mszy św. o godz. 12.30, dziś SP nr 4.
  SP 15 i Szkoła Katolicka – 13.12.2020.
  – SP 5 – 20.12.2020.
 5. Zapraszamy w czasie tegorocznego adwentu na Adorację Pana Jezusa pt.  ,,Błogosławieni jak Maryja”, która duchowo ma nas przygotować na Boże Narodzenie. Najbliższa Adoracja w piątek 11.12.2020 o godz. 19:00.
 6. Zapraszamy przez cały Adwent na rekolekcje adwentowe dla dzieci, które przygotowała wspólnota TOTA TUA. Nagrania będą publikowane w mediach społecznościowych naszej parafii. Prosimy rodziców o umożliwienie uczestnictwa dzieciom w rekolekcjach.
 7. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 14 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 8. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Domowego Kościoła. Najbliższa adoracja odbędzie się w kościele, w czwartek, 10 grudnia o godz. 20.00.
 9. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Pozwoli to nam opłacić bieżące rachunki. Bóg zapłać!
 10. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 11. Fundacja Dziedzictwo Kresowe, tak jak rok temu, zwraca się z prośbą do ludzi dobrej woli o dary dla rodaków mieszkających na wschodzie. Przy pomocy polskich parafii katolickich zostaną te dary przekazane najbardziej potrzebującym. Prosimy, aby były to produkty nie psujące się szybko takie jak: cukier, mąka, olej, kasza, konserwy, dżemy,  proszek do prania itp. Produkty będziemy odbierać w zakrystii lub biurze do przyszłej niedzieli 13 grudnia włącznie.
 12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy posprzątali naszą świątynię przed jubileuszem księdza kanonika. Bóg zapłać.
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Romana Maciejewskiego, śp. Ignacego Spałę, śp. Ewę Szargan, śp. Jana Łukomskiego, śp. Alinę Witczak, śp. Stanisława Podgórskiego, śp. Antoniego Górnego, śp. Bogdana Wandolskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek