Ogłoszenia duszpasterskie – 29.11.2020 r.

I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Jezusa. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 3. Zapraszamy w czasie tegorocznego adwentu na Adorację Pana Jezusa pt.  ,,Błogosławieni jak Maryja”, która duchowo ma nas przygotować na Boże Narodzenie. (Adoracja dziś w sobotę o godz. 19:00) Najbliższa Adoracja w piątek 04.12.2020 o godz. 19:00.
 4. Święcenie medalika dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w podziale na Szkoły, w następujące niedziele na Mszy św. o godz. 12.30:
  SP nr 4 – 06.12.2020
  SP 15 i Szkoła Katolicka – 13.12.2020
  SP 5 – 20.12.2020
 5. Od dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje ,,ODDANIE33”, które mają przygotować nas do zawierzenia się przez ręce Matki Bożej Jezusowi oraz do zapowiadanej na przyszły rok peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Konferencje codziennie w kościele o godz. 17:35 oraz w mediach społecznościowych parafii. Zapraszamy wszystkie dzieci przez cały Adwent na rekolekcje adwentowe dla dzieci, które przygotowała wspólnota TOTA TUA. Nagrania będą publikowane w mediach społecznościowych naszej parafii. Prosimy rodziców o umożliwienie uczestnictwa dzieciom w rekolekcjach.
 6. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 14 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 16.30 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 7. Informujemy, że w pierwszą sobotę grudnia nie będziemy chodzić do chorych z komunią św. Jednocześnie prosimy, aby osoby starsze i chore, które pragną przyjąć w okresie Adwentu komunię św. umawiały się indywidualnie z księdzem. Ma to na celu uniknięcie przechodzenia kapłana z domu do domu i narażania chorych na niebezpieczeństwo!
 8. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 9. Pragniemy jeszcze raz podziękować jubilatowi, księdzu kanonikowi Zenonowi Rutkowskiemu za ufundowanie witraża w naszej świątyni, a także ofiarodawcy za ufundowanie tzw. „ świecznika intencyjnego”, który znajduje się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!
 10. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Pozwoli to nam opłacić bieżące rachunki. Bóg zapłać!
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Marię Jedlińską, śp. Agatę Lewandowską, śp. Zygmunta Majewskiego, śp. Kazimierza Strzeleckiego, śp. Henryka Szymanowskiego, śp. Ludomirę Borowicz, śp. Joannę Figaj, śp. Halinę Kujawę i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek