Ogłoszenia duszpasterskie – 22.11.2020 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego.
 2. Przypominamy, że do dzisiaj można składać wymienianki roczne za zmarłych.
 3. W najbliższą sobotę, 28 listopada o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. z okazji 50 – lecia kapłaństwa księdza kanonika Zenona Rutkowskiego, pierwszego proboszcza tutejszej parafii i budowniczego tej świątyni. Zapraszamy do udziału w modlitwie. Msza święta jubileuszowa będzie również transmitowana na kanale You Tube.
  Po Mszy św. ks. Prymas Wojciech Polak, poświęci ufundowany przez księdza kanonika, nowy witraż. Ofiarodawcy witraża w imieniu całej wspólnoty parafialnej już dziś składamy staropolskie Bóg Zapłać!
 4. W związku z czekającą nas uroczystością, zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w posprzątaniu świątyni. Sprzątanie odbędzie się we wtorek po porannej Mszy św.
 5. Zapraszamy w czasie tegorocznego adwentu na Adorację Pana Jezusa pt. ,,Błogosławieni jak Maryja”, która ma duchowo nas przygotować na Boże Narodzenie. Najbliższa Adoracja odbędzie się w sobotę 28. listopada o godz. 19:00. Zapraszamy.
 6. Od I Niedzieli Adwentu, rozpocznie się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 14 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć w przyszłą niedzielę w wejściu do wieży kościoła.
 7. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje ,,ODDANIE 33”. Rekolekcje prowadzone przez 33 dni mają nas prowadzić do bliskości z Maryją i całkowitego oddania się Jezusowi przez Jej ręce ioraz przygotować do zapowiadanej na przyszły rok peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Droga rekolekcji jest oparta na ,,Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika de Montfort. Zapraszamy od 29. Listopada do 31. grudnia do udziału w rekolekcjach. Konferencji będzie można wysłuchać codziennie o godz. 17:35 w kościele a także w mediach społecznościowych parafii. Zwieńczeniem rekolekcji będzie Akt oddania się Jezusowi przez ręce Maryi 01. stycznia 2021 roku w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Oddaj się Maryi jak zrobił to Jezus! Bliższe informacje na ulotkach i u ks. Krzysztofa.
 8. Dzięki hojności ofiarodawcy zakupione zostały bezdotykowe kropielnice. Zostaną one wstawione do kościoła w tygodniu. Ofiarodawcy składamy słowa wdzięczności. Bóg zapłać.
 9. W tym trudnym czasie składamy wszystkim wyrazy wdzięczności za składane ofiary na tacę czy wpłacane na konto parafii. Pozwoli to nam opłacić bieżące rachunki. Bóg zapłać!
 10. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 11. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Bogdana Michalaka,
  śp. Marię Stępniewską, śp. Krystynę Małolepszą, śp. Czesławę Idziaszek, śp. Henryka Pałasza,  śp. Zygmunta Kurczewskiego, śp. Remigiusza Prątnickiego, śp. Ewę Althaus,
  śp. Jerzego Smykowskiego, sp. Stefana Polaka i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek