Ogłoszenia duszpasterstkie – 15.11.2020

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. W związku z wejściem w życie kolejnych obostrzeń epidemicznych, informujemy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 133 osób. Jednocześnie Wierni winni w kościele mieć zasłonięte usta i nos, jak również służący podczas liturgii, lecz nie w czasie wykonywania przez nich czytań i śpiewów.
 2. Z naszej parafii transmitujemy Mszę św. o godz. 18.00, a także niedzielną Mszą św. o godz. 9.30 oraz o godz. 12.30. Zapraszamy do udziału.
 3. Decyzją Papieża Franciszka w tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię
  św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.
 4. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do 22 listopada. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30.
  Formularze znajdują się w zakrystii.
 5. Dziś po Mszach świętych, ksiądz kanonik Zenon Rutkowski, rozprowadzać będzie kalendarze z których dochód będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym w Indiach.
 6. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Bogdana Owczarzaka, śp. Grzegorza Płotkę, śp. Stanisława Michalskiego, śp. Witolda Kędzierskiego, śp. Dobromirę Bartkowiak,
  Dobrosławę Trawka, śp. Ewę Orczyk oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…