Ogłoszenia duszpasterskie – 8.11.2020 r.

XXXII  Niedziela Zwykła

 1. W związku z wejściem w życie kolejnych obostrzeń epidemicznych, informujemy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 133 osób.  Jednocześnie Wierni winni w kościele mieć zasłonięte usta i nos, jak również służący podczas liturgii, lecz nie w czasie wykonywania przez nich czytań i śpiewów.
 2. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, Ksiądz Prymas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Jednocześnie zachęca do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
 3. Z naszej parafii transmitujemy Mszę św. o godz. 18.00, a także niedzielną Mszą św. o godz. 9.30 oraz o godz. 12.30. Zapraszamy do udziału.
 4. Decyzją Papieża Franciszka w tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.
 5. W środę przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny. Młodzież z KSM będzie tego dnia wręczała patriotyczne wstążki, a zbierane datki zasilą ich fundusz. Tego dnia Msze św. sprawowane będą jeszcze o godz. 8.00; 17.00 i 18.00.
 6. 11 listopada, biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Przypominamy, że wymienianki roczne za zmarłych można składać w zakrystii lub biurze parafialnym do 22 listopada.
 8. Domowy Kościół zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 12. listopada o godz. 20:00; Również Adoracja Pana Jezusa w piątek 13. listopada o godz. 18:45.
 9. Wymienianki prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.
 10. W okresie pandemii do odwołania spotkania formacyjne dla kandydatów przed sakramentem bierzmowania przenosimy w tryb zdalny. Więcej informacji udziela osobiście ks. Paweł.
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Annę Todę; śp. Barbarę Nowak; śp. Bogusława Furmaniaka oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…