Ogłoszenia duszpasterskie – 1.11.2020 r.

XXXI  Niedziela Zwykła

 1. W związku z wejściem w życie kolejnych obostrzeń epidemicznych, informujemy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 300 osób.  Jednocześnie Wierni winni w kościele mieć zasłonięte usta i nos, jak również służący podczas liturgii, lecz nie w czasie wykonywania przez nich czytań i śpiewów.
 2. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz nowymi wytycznymi państwowymi, z dniem 17 października br., zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Ksiądz Prymas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
 3. Z naszej parafii transmitujemy nabożeństwo różańcowe z wymieniankami o godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 18.00, a także niedzielną Mszą św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału.
 4. Decyzją Papieża Franciszka w tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.
 5. Różaniec za zmarłych z wymieniankami sprawowany będzie od 2 do 8 listopada o godz. 17.30, a w niedzielę, 8 listopada – o godz. 9.00. Wymienianki prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.
 7. W związku z sytuacją epidemiczną w tym miesiącu zawieszamy pierwszo sobotnie  odwiedziny chorych i starszych z komunią świętą.
 8. Na czas nauki zdalnej, terminarz spotkań formacyjnych dla kandydatów przed sakramentem bierzmowania ulega zawieszeniu. O najbliższym spotkaniu online powiadomimy zainteresowanych w następną niedzielę.
 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Krystynę Brudnicką, śp. Mariannę Różańską, śp. Marię Skibińską, śp. Ludwika Nalewaja, śp. Włodzimierza Pokackiego oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…