Ogłoszenia duszpasterskie – 25.10.2020 r.

XXX  Niedziela Zwykła

 1. W związku z wejściem w życie kolejnych obostrzeń epidemicznych, informujemy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 300 osób.  Jednocześnie Wierni winni w kościele mieć zasłonięte usta i nos, jak również służący podczas liturgii, lecz nie w czasie wykonywania przez nich czytań i śpiewów.
 2. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz nowymi wytycznymi państwowymi, z dniem 17 października br., zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Ksiądz Prymas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Nasza parafia postara się uruchomić transmisję w najbliższym tygodniu.
 3. W miniony wtorek z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci biskupa seniora Bogdana Wojtusia, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Wielu z nas z jego rąk przyjęło sakrament bierzmowania, święcenia diakonatu czy kapłaństwa. Ceniliśmy jego troskę o duszpasterstwo rodzin oraz o powołania do służby Bożej. Polecajmy dobremu Bogu spokój jego duszy. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 12.30 zostanie w naszej świątyni odprawiona Msza św. w intencji spokoju duszy zmarłego księdza biskupa.
 4. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Różaniec dla dzieci zostaje zawieszony.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia sprawowane będą jak w niedzielę!
 6. Decyzją Papieża Franciszka w tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.
 7. Różaniec za zmarłych z wymieniankami sprawowany będzie od 2 do 8 listopada o godz. 17.30, a w niedzielę, 8 listopada – o godz. 9.00. Wymienianki prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.
 8. Rozpoczynamy nabór kandydatów na ministrantów i lektorów w naszej parafii. Informacje i zgłoszenia u opiekuna LSO – ks. Damiana.
 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Jadwigę Chudyszewicz; śp. Kazimierza Kornackiego; śp. Krzysztofa Kalinowskiego; śp. Jadwigę Abramowską; śp. Stanisława Jakubowskiego  i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…