Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2020

 1. W związku z wejściem w życie kolejnych obostrzeń epidemicznych, informujemy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 300 osób.  Jednocześnie Wierni winni w kościele mieć zasłonięte usta i nos, jak również służący podczas liturgii, lecz nie w czasie wykonywania przez nich czytań i śpiewów.
 2. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz nowymi wytycznymi państwowymi, z dniem 17 października br., zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Ksiądz Prymas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
 3. Dziś w Winnicy na Ukrainie syn naszej parafii Fryderyk Garlicki wraz ze znanymi nam klerykami Hobsonem i Hugo przyjęli święcenia diakonatu. Ogarniajmy nowo wyświęconych diakonów naszą modlitwą.
 4. We wtorek 20 października ks. bp. Krzysztof Wętkowski na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Tego dnia intencje mszalne z godziny 18.00 zostaną odprawione o godz. 17.00. za zmianę przepraszamy jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanych i ich rodzin.
 5. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. We wtorek różaniec odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
 6. Dziękujemy za ofiary na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wyniosły 2981zł 94gr.   jak również za składkę inwestycyjną, która wyniosła: 7138 zł. Bóg zapłać!
 7. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Formularze do modlitwy zwanej wymieniankami wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.
 8. Rozpoczynamy nabór kandydatów na ministrantów i lektorów w naszej parafii. Informacje i zgłoszenia u opiekuna LSO – ks. Damiana.
 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Genowefę Skonieczną; śp. Marię Gronek; śp. Helenę Stanek; śp. Mariana Fielka; śp. Ewę Dziadkowicz; śp. Romana Janeczka  i wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…