Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2020 r.

XXV  Niedziela Zwykła

 1. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego informujemy, że syn naszej parafii, kleryk Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Winnicy na Ukrainie, Fryderyk Jakub Garlicki ma przyjąć święcenia diakonatu 18 października 2020r. Ogarniajmy jego i znanych nam jego współbraci Hobsona i Ugo naszą modlitwą.
 2. Starszym kandydatom przed sakramentem bierzmowania przypominamy o zapoznaniu się z terminarzem obowiązkowych prób liturgicznych. Młodsi kandydaci za tydzień otrzymają od ks. Pawła nowe indeksy.
 3. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 7262 zł. Bóg zapłać.
 4. Pragniemy poinformować, a zarazem podziękować za ofiary składane na dokończenie sufitu w naszej świątyni a wpłacane na specjalne subkonto. Na dzień dzisiejszy wpłacona suma to 31 600 zł. Bóg zapłać.
 5. Parafia pw. Św. Józefa i Stowarzyszenie Krwiodawców „Fara” zapraszają na akcję poboru krwi w salce pod biurem parafialnym Parafii p.w. św. Józefa. Pobór odbędzie się w niedzielę 27 września 2020 w godzinach 9:00-13:30. Na każdego, kto odda krew, czekają upominki. Aby móc oddać krew, należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL oraz zjeść rano lekki posiłek.
 6. Oddział Caritas AG z siedziba przy ul Gordona 2, w Inowrocławiu, serdecznie zaprasza wolontariuszy- ludzi dobrej woli, do wzięcia udziału w zaplanowanej na 25 i 26 września 2020 r, XVIII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK, POMAGAM!”. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do odbioru w zakrystii lub biurze naszej parafii) lub do kontaktu telefonicznego tel. 507-008-630.
 7. 26 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Aptekarza i Farmaceuty. Drodzy Farmaceuci i Aptekarze, którzy pomagacie innym w ich dążeniu do przywrócenia i ochrony zdrowia ludzkiego, życzymy Wam wielu łask Bożych. Niech Wasza praca będzie nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim realizacją powołania wobec Chrystusa obecnego w cierpiących braciach i siostrach. W każdym cierpiącym człowieku dostrzegajcie osobę, która potrzebuje Waszej wiedzy, zdolności, oddania i pomocy. Niech św. Kosma i Damian każdego dnia wstawiają się za Wami u Boga. Szczęść Boże!
 8. Informujemy, że jest już księga intencji na rok 2021.
 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…