Ogłoszenia duszpasterskie – 13.09.2020 r.

 1. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy II, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło w 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w kościele po Mszy świętej o godz. 11.00.
 2. Spotkania dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej:
  – dla rodziców ze Szkoły Katolickiej we wtorek o 18:45 w kościele;
  – dla pozostałych rodziców w czwartek o godz. 18:45 w kościele.
 3. Dziś po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Podczas naszej wspólnej modlitwy będziemy polecać rodziny, dzieci i młodzież z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. W poniedziałek, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i adorację krzyża o godz. 18:45.
 5.  Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii p.w. Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu zwołuje Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia w dniu 16 września 2020 roku ( środa ) o godz. 19.00 w budynku parafii p.w. Świętej Królowej Jadwigi.
  W porządku obrad zatwierdzenie sprawozdania za rok 2019 i sprawy bieżące.
 6. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego informujemy, że syn naszej parafii, kleryk Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Winnicy na Ukrainie, Fryderyk Jakub Garlicki ma przyjąć święcenia diakonatu 18 października 2020r. Ogarniajmy jego i znanych nam jego współbraci Hobsona i Ugo naszą modlitwą.
 7. W gablocie ogłoszeń oraz na parafialnej stronie zamieszczono dla starszych kandydatów przed sakramentem bierzmowania nowy terminarz z egzaminami oraz próbami liturgicznymi. Obecność obowiązkowa.
 8. Prosimy Rodziców uczniów klas 8 SP, którzy pragną zgłosić swoje dzieci do przygotowania do sakramentu bierzmowania, aby dostarczyli otrzymane formularze do zakrystii.  Na zgłoszenia kandydatów czekamy do końca września.
 9. W piątek 18 września przeżywać będziemy Święto św. Stanisława Kostki (patrona Polski, dzieci i młodzieży). Z tej okazji KSM i LSO zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 młodych z naszej parafii oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a zwłaszcza z klas ósmych, która oficjalnie rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 10. Oddział Caritas AG z siedziba przy ul Gordona 2, w Inowrocławiu, serdecznie zaprasza wolontariuszy- ludzi dobrej woli, do wzięcia udziału w zaplanowanej na 25 i 26 września 2020 r, XVIII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK, POMAGAM!”. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do odbioru w zakrystii/ lub biurze naszej parafii) lub do kontaktu telefonicznego tel. 507-008-630.
 11. Zapraszamy na zbiórkę ministrantów od klasy 1-3 i kandydatów na ministranta w sobotę o godz. 10.00 do kościoła.
 12.  Informujemy, że jest już księga intencji na rok 2021.
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Krystynę Sikorską; śp. Stefanię Szpulecką, śp. Jerzego Majewskiego oraz wszystkich  zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…