Ogłoszenia duszpasterskie – 06.09.2020 r.

XXIII  Niedziela Zwykła

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dziś po Mszy o godz. 11.00.
 2.  W związku z tym, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii trwa dwa lata, już dziś informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy II, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło w 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej
  w naszej parafii, odbędzie się w kościele 13 września, po Mszy świętej o godz. 11.00.
 3. Od dzisiejszej niedzieli, 6 września, będzie można zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2021 rok. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.
 4. W gablocie ogłoszeń oraz na parafialnej stronie zamieszczono dla starszych kandydatów przed sakramentem bierzmowania nowy terminarz z egzaminami oraz próbami liturgicznymi. Obecność obowiązkowa.
 5. Prosimy Rodziców uczniów klas 8 SP, którzy pragną zgłosić swoje dzieci do przygotowania do sakramentu bierzmowania, aby dostarczyli otrzymane formularze do zakrystii.  
  Na zgłoszenia kandydatów czekamy do końca września.
 6.  Wspólnota Mężczyzn zaprasza w każdą środę o g. 20.00 do inowrocławskiej Bazyliki Imienia NMP na Męski Różaniec, zaś dodatkowo w ostatnią środę miesiąca w łączności z Mszą świętą i katechezą dla mężczyzn.
 7. Domowy Kościół zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek. 10 września o godz. 20.00.
 8. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na następujące zbiórki:
  ceremoniarze i lektorzy w piątek (11 września) po wieczornej Mszy św.
  ministrantów od klasy 4 do 8 w sobotę (12 września) po wieczornej Mszy św.
 9. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, która odbędzie się 13 września o godz. 12.30, w parafii pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu. Kolejne Msze Święte celebrowane będą w drugą niedzielę każdego miesiąca.
 10. Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii p.w. Świętej Królowej Jadwigi w Inowrocławiu zwołuje Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia w dniu 16 września 2020 roku ( środa ) o godz. 19.00 w budynku parafii p.w. Świętej Królowej Jadwigi.
  W porządku obrad zatwierdzenie sprawozdania za rok 2019 i sprawy bieżące.
 11. Przypominamy, że biuro parafialne powróciło już do godzin urzędowania sprzed wakacji.
 12. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Jana Majewskiego, śp. Filipa Kwiatkowskiego, śp. Mariana Muszyńskiego, śp. Krystynę Kaźmierczak, śp. Teresę Wandolską, śp. Jadwigę Böttner oraz wszystkich  zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…