Ogłoszenia duszpasterskie – 30.08.2020 r.

 1. W środę, 2 września, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które nie przystąpiły jeszcze w tym roku do I Komunii świętej.
 2. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedziele 6 września po Mszy o godz. 11.00. Nowe książeczki będą wydawane w przyszłą niedzielę. W związku z tym, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii trwa dwa lata, już dziś informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy II, którzy chcą by ich dziecko przystąpiło w 2022 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w kościele 13 września, po Mszy świętej o godz. 11.00.
 3. W czwartek, 3 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami, którzy nie przystąpili jeszcze w tym roku do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 4. W piątek, 4 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami nowych kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej.
 5. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z I klasy). Jednocześnie dzielimy się radością najlepiej zdanego egzaminu ósmoklasisty w Inowrocławiu. Informujemy także, że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych.
 6. Od wtorku, 1 września, biuro parafialne wraca do godzin urzędowania sprzed wakacji.
 7. Żywy różaniec zaprasza na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św. o godz. 8.00.
 8. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek o godz. 16.30 na modlitwę różańcową w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a następnie na Mszę św. o godz. 17.00, zaś po jej zakończeniu na zebranie formacyjne.
 9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Tego dnia gorąco zapraszamy dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny, do skorzystania z tego sakramentu. Prosimy rodziców lub opiekunów o pomoc dzieciom w dotarciu do spowiedzi.
 10. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę, 5 września, od godz. 8.00.
 11. Od przyszłej niedzieli, 6 września, będzie można zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2021 rok. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.
 12. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Jerzego Wysockiego, śp. Ryszarda Kłosa oraz wszystkich  zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…