Ogłoszenia duszpasterskie – 09.08.2020 r.

XIX  Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w  godz. 16.30 – 17.30.
 2. W czasie wakacji w dni powszednie okazja do spowiedzi przed Mszami św.
 3. W środę, 12 sierpnia, odbędzie się w naszej parafii, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8.00 zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. Znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 5. W sobotę, 15 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte tego dnia sprawowane będą jak w niedzielę. Zgodnie ze zwyczajem, tego dnia na Mszach św. będą błogosławione zioła, kwiaty i zboża.
 6. W związku z wybuchem w Bejrucie i ogromnymi zniszczeniami, Caritas Polska zwraca się z prośbą o przeprowadzenie 16 sierpnia przed wszystkimi kościołami i kaplicami po wszystkich Mszach Świętych zbiórki do puszek. Ofiary te zostaną przekazane poszkodowanym.
 7. Społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej pragnie podzielić się radością z bardzo dobrze zdanego egzaminu ósmoklasisty. Jednocześnie informujemy, że ciągle trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej jak również do oddziałów przedszkolnych, gdzie jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 8. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz dzieci w wieku 7-15 lat z miasta Inowrocławia w ramach trzeciego i czwartego naboru do udziału w projekcie pt. “ZROZUMIEĆ STAROŚĆ” dofinansowanym ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. W programie m.in: zajęcia animacyjne, komputerowe, historyczne oraz treningi pamięci.
  Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach jego pracy.
 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Antoniego Joszko; śp. Irenę Jagielską śp. Grażynę Młynarczyk; śp. Kazimierza Gęgotka wszystkich  zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…