Ogłoszenia duszpasterskie – 2.08.2020 r.

XVIII  Niedziela Zwykła

 1. W czasie wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.
 2. Przypominamy, że w czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30. W czasie wakacji w dni powszednie okazja do spowiedzi jest tylko przed Mszami świętymi.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie formacyjne członków Żywego Różańca.
 4. W tym roku wielu z nas przeżywa pielgrzymkę na Jasną Górę w sposób duchowy. Zapraszamy pielgrzymów i wszystkich sympatyków pielgrzymki na wspólną modlitwę, która odbywa się w kościele po wieczornej Mszy św.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie formacyjne członków Żywego Różańca.
 6. W czwartek, 6 sierpnia, po wieczornej Mszy św. (Msza o godz. 17.30) w kościele św. Mikołaja odbędzie się koncert: JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK POKOJU I NADZIEI. Koncert organizowany jest w Roku Świętego Jana Pawła II i wpisuje się w obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Widowisko zbudowane jest na fragmentach książki „Dar i Tajemnica” oraz wierszach autorstwa Karola Wojtyły, które odczyta Jerzy Zelnik. Udział wezmą: Ramona Rey, Izabela Trojanowska, Edward Hulewicz, Radek Liszewski, Mateusz Mijal, którzy zaśpiewają do akompaniamentu 5-osobowego zespołu muzycznego ulubione pieśni Ojca Świętego oraz Piosenki Oazowe i religijne. Scenariusz i reżyseria widowiska: Tomasz Klimek. Całość poprowadzi Rafał Patyra, prezenter Telewizji Polskiej S.A.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
 8. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby nie zostawiać w kościele czy pod plebanią  starych gazet, książek, obrazków, czy różnego rodzaju dewocjonaliów, które zapewne zalegają nam w mieszkaniach. Jeśli mamy jakąś wątpliwość, co zrobić z taką rzeczą, proszę zapytać któregokolwiek z kapłanów. Dziękujemy za zrozumienie!
 9. Społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej pragnie podzielić się radością z bardzo dobrze zdanego egzaminu ósmoklasisty. Język polski – 80,9 %, Polska – 59 %; matematyka – 59,7% Polska – 46% ; język angielski – 63,3% Polska – 54%. Uczniom gratulujemy! Jednocześnie informujemy, że ciągle trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Podstawowej jak również do przedszkola, gdzie jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na MIVA Polska, które wyniosły 2715,94 zł. Bóg zapłać!
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich  zmarłych bliskich naszemu sercu. Wieczny odpoczynek…