Ogłoszenia duszpasterskie – 5.07.2020 r.

XIV  Niedziela Zwykła

  1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
  2. W czasie wakacji biuro parafialne jest czynne tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
  3. W lipcu i sierpniu Msza św. wieczorna sprawowana jest w niedziele o godz. 19.00 a w dni powszednie o godz. 18.00
  4. W poniedziałek Mszą św. o godz. 8.00 rozpocznie się rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach.
  5. Rozpoczynamy zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej do Częstochowy. W tym roku z racji pandemii COVID-19 będzie miała ona inną formę niż zwykle. Formularz zgłoszeniowy dostępny u ks. Pawła, a także na naszej parafialnej stronie internetowej.
  6. Z dniem 1 lipca, dekretem księdza Arcybiskupa Wojciech Polaka, powołani zostali do naszej parafii nowi kapłani. Ksiądz Damian Woźniak, ks. Paweł Bucki, który pełnić będzie obowiązki kapelana szpitala oraz ksiądz Krzysztof Idczak, który aktualnie przebywa na urlopie. Kapłanom życzymy światła Ducha Świętego i opieki św. Królowej Jadwigi.
  7. W przyszłą niedzielę 12 lipca o godz. 15.00 w Markowicach odbędzie się Msza św. odpustowa dla chorych i starszych. Do udziału zaprasza kustosz sanktuarium.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Gabrielę Pinską, śp. Izabelę Gil, śp. Teresę Garbacz, śp. Włodzimierza Siwę, śp. Andrzeja Kowalskiego, śp. Łucjana Patyka, śp. Genowefę Zdrojewską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…