Ogłoszenia duszpasterskie – 28.06.2020 r.

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
 2. W czasie wakacji biuro parafialne jest czynne tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
 3. W lipcu i w sierpniu zmienia się układ Mszy św. w niedzielę. Eucharystie będą sprawowane o 7.30, 9.30, 11.00, 12. 30 i 19.00.
 4. Rozpoczynamy zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej do Częstochowy. W tym roku z racji pandemii COVID-19 będzie miała ona inną formę niż zwykle. Formularz zgłoszeniowy dostępny u ks. Pawła, a także na naszej parafialnej stronie internetowej.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 8.00, odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 6. Również w środę, po wieczornej Mszy św. odbędzie się w kościele spotkanie pielgrzymów rowerowych udających się na Jasną Górę.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są sprawowane do wtorku po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Z dniem 1 lipca, dekretem księdza Arcybiskupa Wojciech Polaka, odwołani zostali z naszej parafii kapłani. Ksiądz Andrzej Kostencki zostaje proboszczem w parafii pw. św. Filipa i św. Jakuba w Gozdowie, ksiądz Romuald Karmoliński zostanie wikariuszem i kapelanem szpitala w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży, a ksiądz Bartłomiej Blat obejmie funkcję wikariusza w parafii pw. Św. Mikołaja i św. Konstancji w Gniewkowie. Dziękujemy kapłanom  za lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy światła Ducha Świętego na posługę w nowych placówkach.
 10. Informujemy, że cały czas trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 11. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku „60+” a w szczególności  dzieci w wieku 7-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „ZROZUMIEĆ STAROŚĆ” dofinansowanym ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. W programie między innymi: zajęcia animacyjne, komputerowe, historyczne oraz treningi pamięci. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach pracy biura.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Kazimierza Szczeszaka, śp. Ryszarda Smółkę, śp. Dorotę Szyszkowską, śp. Henryka Szymczaka, śp. Piotra Szeląga i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek