Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2020 r.

 1. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 9.30 oraz o 12.30, a w dni powszednie o godzinie 18.00 wraz z nabożeństwem majowym.
 2. W czasie trwania pandemii koronawirusa zapraszamy wiernych na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiana jest od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Po koronce będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dyżur będzie trwał do wyspowiadania wszystkich penitentów.
 3. Prosimy o przestrzeganie  przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa (siadanie w oznaczonych miejscach, obowiązkowe maseczki na twarzy).
 4. Nabożeństwo majowe sprawowane jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W środę, 13 maja, przypada rocznica objawień fatimskich. Nabożeństwo Fatimskie w połączeniu z majowym odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00! Nie będzie procesji!
 6. W przyszłą niedzielę, 17 maja, na Mszy świętej o godzinie 11.00, modlić się będziemy w intencji dzieci, które rok temu w naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Informujemy, że w związku z zamknięciem szkół co najmniej do 24 maja, Pierwsza Komunia Święta oraz sakrament bierzmowania nie odbędą się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Nowy termin Pierwszej Komunii Świętej zostanie podany po powrocie dzieci do szkoły i konsultacjach z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Termin bierzmowania ustali ksiądz biskup i również zostanie podany w późniejszym czasie.
 8. Składamy wyrazy najwyższej wdzięczności wszystkim, którzy w tym trudnym czasie nie zapomnieli o funkcjonowaniu świątyni i złożyli ofiary na konto parafii, czy też przekazali je osobiście na składkę. Pamiętamy o was w modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać!
 9. Dziękujemy paniom, które w minionym tygodniu posprzątały chór. Bóg zapłać!
 10. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Zdzisława Orzechowskiego, śp. Janusza Nowakowskiego, śp. Elżbietę Matusewicz, śp. Henryka Dudzikowskiego, śp. Urszulę Śmiłowską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…