Bal Świętych – Bóg mnie kocha! Idę do Nieba!

W przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych, wieczorem 31 października 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im.  Janusza Korczaka  –  „Pszczółka” – w Inowrocławiu odbył się już po raz kolejny Bal Świętych. Organizatorami wydarzenia była Koinonia Jan Chrzciciel Inowrocław oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oddział Inowrocław. Inicjatywa skierowana jest do dzieci oraz ich rodziców. Już od kilku lat cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

  W tegorocznym Balu Świętych udział wzięło około 60 dzieci. Obowiązkiem uczestników było przebranie się za świętego, bądź też anioła. Przygotowane kreacje budziły podziw wśród dorosłych. Tańcom, zabawie i śpiewom towarzyszyła myśl przewodnia: „Bóg mnie kocha! Idę do Nieba!”. Animacje dla dzieci poprowadzili Celibatariusze Koinonia Jan Chrzciciel, którzy przyjechali aż z Błotnicy.  Dzięki Biedronce i Trzmielowi Danielowi wieczór pełen był uśmiechu i radości. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci pysznego tortu. Na zakończenie dzieci, pracując w grupach,  rozwiązały quiz o świętych. Jak się okazało, znają ich bardzo dobrze. Bal upłynął w miłej i pełnej życia, rodzinnej atmosferze.

Szczególne podziękowania skierować należy w stronę rodziców, dziadków i opiekunów, którzy zadbali by ich pociechy spędziły wigilię dnia Wszystkich Świętych w sposób zgodny z wartościami chrześcijańskimi, które wyznają. Wyrazy uznania składamy również na ręce władz Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu, którzy okazali organizatorom swoją gościnność udostępniając na Bal Świętych jedną ze swoich sal.