Ogłoszenia duszpasterskie – 27.10.2019 r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek i środę  o godz. 16.30.
 2. Wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza małych parafian do udziału w kolejnej edycji Baliku Świętych, 31 października (czwartek) o godz. 17.00 do MDK „Pszczółka” w Inowrocławiu. Dzieci zapraszamy do przebrania się za anioła lub ulubionego świętego. Bezpłatne bilety dostępne są w zakrystii lub u ks. Pawła.
 3. W środę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na przedstawienie pt. „Koronacja Jadwigi Andegaweńskiej”.
 4. W czwartek od godz. 16.00 zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chcących skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. W czwartek, 31 października, odbędzie się w naszym mieście „Noc Świętych”. O godzinie 19.30 do kościoła p.w. Zwiastowania NMP zostaną wniesione relikwie świętych i błogosławionych. Następnie nieszpory, procesja na cmentarz przy Bazylice p.w. Imienia NMP i Apel Jasnogórski.
 6. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
  W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.
 8. Różaniec za zmarłych z wymieniankami sprawowany będzie od 2 do 8 listopada o godz. 17.30, a w niedzielę, 4 listopada – o godz. 9.00. Wymienianki prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.
 9. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę 2 listopada od godz. 8.00.
 10. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 11. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 12. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, zwracają się z prośbą do naszych parafian o pomoc we wskazaniu osób starszych, samotnych czy rodzin wielodzietnych, którym przydałaby się pomoc. Osoby można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym u dyżurującego kapłana. Zgłoszenia do końca października!
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Kazimierza Czyżniewskiego, śp. Barbarę Podolską   i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek