„Wieczór z Niepodległą…”

11 listopada 2018r. w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, po wieczornej Mszy Świętej, w kościele, odbył się „Wieczór z Niepodległą…” przygotowany przez młodych z naszego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Parafianie oraz goście mogli wsłuchać się we wzruszające słowa polskiej poezji, przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia oraz postaci z historii Polski, a także poczuć niezwykły klimat dawnych lat. Spotkanie stało się także okazją do wspólnego odśpiewania patriotycznych pieśni, a przede wszystkim hymnu państwowego. Patriotyczne wydarzenie było też swoistym wyrazem miłości naszej młodzieży  do Ojczyny i gotowości do działania dla jej dobra w myśl zawołania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które brzmi „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie- GOTÓW! ”.

Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera „Wieczoru z Niepodległą…”  przyczyniła się do lepszego i głębszego przeżycia, tak ważnego dla naszego narodu dnia, jakim była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Fot. www.video-ino.pl