Bal Świętych – „Bóg jest życiem”

31 października 2018 już po raz szósty w Inowrocławiu odbył się Bal Wszystkich Świętych, który został zorganizowany przez Koinonię Jan Chrzciciel, parafię pw. św. Jadwigi Królowej oraz działające przy niej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na tegoroczną zabawę, która w godzinach popołudniowych odbyła się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Wł. Demskiego w Inowrocławiu przybyło aż 50 dzieci w wieku od 5-12 lat wraz ze swoimi rodzicami.

Celem organizatorów było pokazanie dzieciom innej możliwości zabawy niż w trupy, upiory i inne halloweenowe zwyczaje, które nie idą w parze z chrześcijańskimi wartościami i bogatą tradycją świętych. Bal pod hasłem „Bóg jest
życiem” był doskonałą okazją, aby zaskoczyć niezwykłym przebraniem za anioła lub świętego. Na Balu Wszystkich Świętych, gdzie  „Jezus jest drogą, prawdą i życiem” dzieci miały zagwarantowaną świetną zabawę przy muzyce, w radosnej i przyjaznej atmosferze, ukazującej zwycięstwo światła nad ciemnością i miłości nad złem. Wszyscy obecni byli w doskonałych humorach i wspaniale się bawili, a każda minuta balu była w pełni wykorzystana. Po tańcach, pląsach i śpiewach z animacjami dzieci miały okazję posmakować pysznego tortu zamówionego dla nich specjalnie na tę okazję oraz był czas na wspólne zdjęcia i podziwianie najciekawszych stylizacji. Oczywiście rodzice także byli mile widziani w przebraniu anioła i na nich również czekał poczęstunek. W czasie zabawy pociech odbył się ciekawy seans filmowy dla rodziców o odwadze i obronie wiary w Jezusa pt. „Bóg nie umarł”.

Z pewnością Bal Wszystkich Świętych, ukazujący piękno chrześcijańskiej drogi życia pozostanie dla wszystkich uczestników miłym wspomnieniem, a także zachętą do udziału w tym wydarzeniu również w przyszłym roku.