Ogłoszenia duszpasterskie – 19.08.2018

  1. Przypominamy, że biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17. 30.

 

  1. Pragniemy podziękować za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 7938 zł. Dziękujemy także za wsparcie wakacyjnego wyjazdu ministrantów i lektorów w kwocie 2500 zł.

 

  1. W naszej wspólnocie parafialnej w sierpniu odbywają praktyki duszpasterskie klerycy z seminarium Redemptoris Mater w Winnicy na Ukrainie. W tym seminarium przygotowuje się również syn naszej parafii – Fryderyk. Seminarium to utrzymuje się wyłącznie z datków wspólnot neokatechumenalnych i ludzi dobrego serca. W przyszłą niedzielę klerycy: Robson, Fryderyk i Jarosław, będą przy wyjściu z kościoła zbierali ofiary na rzecz swojego seminarium. W miarę naszych możliwości wesprzyjmy ich naszymi ofiarami.

 

  1. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc w oddziale „0” i klasie I. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty szkoły. Szczegółowych informacji udziela Ksiądz Proboszcz.

 

  1. Serdecznie zapraszamy osoby po 60 roku życia z Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Bezpieczny Senior”. Projekt realizowany jest  ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W programie m.in: zajęcia z samoobrony, szkolenia w ramach bloku prawnego, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na drodze, indywidualne konsultacje z prawnikami. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej  oraz w biurze parafialnym w godzinach pracy biura. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Tadeusza Kułagę, śp. Leszka Adolskiego; śp. Tadeusza Jędrzejewskiego; śp. Henryka Dubaja; śp. Barbarę Drawską oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych  Wieczny odpoczynek…