Ogłoszenia duszpasterskie – 13.05.2018 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 pierwsza grupa dzieci naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Ogarnijmy je i ich rodziców naszą modlitwą.
 1. Dziś nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 15.00. W pozostałe dni majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 1. Próba dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w najbliższą niedzielę odbędzie się jutro, 14 maja, po nabożeństwie majowym.
 1. W sobotę, 19 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci ze Szkoły Katolickiej przyjmie po raz pierwszy Chrystusa obecnego w Komunii św., zaś w przyszłą niedzielę, 21 maja, na Mszy św. o godz. 10.30, kolejna grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej Prosimy by w miarę możliwości osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi przyszły na Eucharystię o innej porze, aby umożliwić świętowanie dzieciom i ich bliskim. Jednocześnie informujemy, że wcześniejsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 9.15.
 1. Pragniemy poinformować, że Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 27 maja o godz. 11.00.
 1. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza w sobotę (19 maja) do naszej świątyni na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie rozpocznie Mszą Świętą o godzinie 18.00,  a zakończy się ok. godziny 22.00.
 1. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 28.07-6.08.2018. Formularz zgłoszeniowy i informacje dostępne są na stronie parafialnej i Facebooku. Jednoczenie przypominamy że będzie również organizowany wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów z noclegiem w domu pielgrzyma.
 1. Od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli od 20 maja, o godzinie 18.00 w parafii Świętego Ducha (Osiedle Piastowskie, ul. Jagiellońska 22) będzie Msza św. w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim. Jeśli mamy sąsiadów lub pracowników z Ukrainy, przekażmy im tę informację.
 1. Pragniemy podziękować jednemu z parafian, który podjął się wymiany i uzupełnienia popękanych płytek w kościele. Składamy staropolskie: Bóg Zapłać!
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Anielę Greń, śp. Jadwigę Jakubowską z ul. Al. Niepodległości; śp. Jana Słomczewskiego z ul. Kleeberga; śp. Barbarę Maszudzińską z ul. Rąbińskiej; śp. Irenę Jetka z ul. Sz. Szeregów; śp. Stanisława Więcka z ul. Wojska Polskiego i wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek.