Ogłoszenia duszpasterskie – 25.03.2018

 1. Dzisiaj mija 35 lat od erygowania naszej parafii. Dziękując Bogu za te lata, ogarniamy naszą modlitwą wszystkich fundatorów, budowniczych i poprzednich proboszczów oraz wikariuszy. Dziś także ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 2. Zwracamy się z prośbą o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni. Zapraszamy chętnych w poniedziałek na godz. 9.00. Prosimy o zabranie własnych mioteł czy mopów.
 3. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy we wtorek o godzinie 18.30.
 4. We wtorek w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do modlitwy od 8.30 do 17.00 i od 19.00 do 22.00. Serdecznie zapraszamy!
 5. Aby dać jeszcze okazję do spowiedzi osobom, które nie zdążyły się wyspowiadać, będziemy słuchać spowiedzi we wtorek od godz. 19.00 do 22.00. W Triduum Paschalnym nie słuchamy spowiedzi!
 6. W Wielką Środę o godz. 19.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Rąbina. Początek Drogi Krzyżowej nastąpi przy kościele p.w. Św. Królowej Jadwigi – dalej przejdziemy ulicami: ks. J. Popiełuszki, Szarych Szeregów, Kiełbasiewicza, E. Plater, Wojska Polskiego, 800 – lecia, do  kościoła p.w. Chrystusa Miłosiernego. W tym szczególnym dniu znajdźmy trochę czasu i jako chrześcijanie wybierzmy się, by jeszcze raz przeżyć Męką naszego Zbawcy. Prosimy o zabranie świec lub pochodni.
 7. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielki Piątek, 30 marca od godz. 8.00. Chorych nie objętych comiesięczną Komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.
 8. W dni Triduum Paschalnego biuro parafialne będzie nieczynne.
 9. W związku przygotowaniami Grobu Pańskiego przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na ten cel.
 10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 11. Mieszkańcy spalonego domu z ul. Słonecznikowej dziękują wszystkim, którzy wsparli ich modlitwą i pomocą materialną w ubiegłą niedzielę. Składka wyniosła 8200 zł i 1 euro. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!
 12. Serdecznie zapraszamy osoby po 60 roku życia z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Bezpieczny Senior”. Projekt realizowany jest  ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.W programie m.in: zajęcia z samoobrony, szkolenia w ramach bloku prawnego m.in. z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego i emerytalnego; szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na drodze, indywidualne konsultacje z prawnikami. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialny w godzinach pracy biura. Udział w projekcie jest bezpłatny.
 1. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), będzie dla nas czasem szczególnego przeżycia misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii:

Wielki Czwartek

14.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 –  Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

 

Wielki Piątek (obowiązuje post ścisły)

9.00 – Droga Krzyżowa

14.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ostatnią godzinę prowadzi LSO i KSM

 

Wielka Sobota

Od godz. 8.00 adoracja przy Grobie Pańskim

10.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

12.00 – 16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min.)

Poświęcenie potraw w Batkowie o godz. 10.00 w szkole. Indywidualnie prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

Podczas święcenia potraw zbierane będą ofiary na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie

22.00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

(prosimy o przyniesienie świec)

 

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św. jak w każdą niedzielę

 

 1. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 2. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 3. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Narcyzę Jabkowską z ul. Kusocińskiego; śp. Czesława Pomagiera z ul. Wachowiaka; śp. Marcina Krzemionkę z ul. Wojska Polskiego; śp. Grzegorza Miterę z ul. Sz. Szeregów i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek