Ogłoszenia duszpasterskie – 17.02. 2018

 1. W poniedziałek i czwartek zapraszamy na katechezy neokatechumenalne. Początek po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30).
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację krzyża, która potrwa do godz. 21.00.
 4. Przypominamy, iż do końca lutego trwa rekrutacja do projektu „Dzienny Dom Pobytu” w ramach pierwszego naboru. Serdecznie zapraszamy osoby, które na skutek stanu zdrowia, choroby, wieku nie mogą samodzielnie wykonywać podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów, do składania formularzy zgłoszeniowych. Informacje na temat projektu dostępne są na plakatach wywieszonych w gablotach oraz w biurze parafialnym. Zgłoszenia do projektu dokonać można wypełniając formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie parafii  w zakładce Dzienny Dom Pobytu – Rekrutacja oraz w zakrystii lub w biurze parafialnym. Udział w projekcie jest bezpłatny.
 5. Informujemy, iż Parafia pragnie nawiązać współpracę w zakresie świadczenia usług transportowych dla uczestników projektu “Dzienny Dom Pobytu”. Osoby zainteresowane podjęciem współpracy prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 6. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła: 9147,59 zł i 10 euro. Bóg zapłać!
 7. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 8. Parafia p.w. Św. Józefa organizuje pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 10. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Józefa Pietrzaka z ul. Kusocińskiego; śp. Henrykę Frąszczak z ul. W. Polskiego; śp. Romana Wiśniewskiego z ul. Wierzbińskiego; śp. Krystynę Gajewską z Batkowa i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…