Ogłoszenia duszpasterskie – 4.02.2018

 1. Dziś od godz. 14.00 rozpocznie się kolęda w mieszkaniach, które zostały zgłoszone indywidualnie.
 2. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wszystkim rodzinom, które przyjęły kolędę dziękujemy za wspólną modlitwę jak również za ofiary złożone na kościół. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę przedstawimy sprawozdanie pokolędowe!
 3. Od poniedziałku Msze św. sprawowane będą w porządku zwykłym, czyli o 8.00, 17.00 i 18.00.
 4. Biuro parafialne będzie czynne od 16.30 do 17.30 a w sobotę od 9.00 – 10.00
 5. KLUB INTELIGENCJI  KATOLICKIEJ w INOWROCŁAWIU zaprasza na wykład dra Marka Kowalczyka, pt. „Propozycje katechezy dla rodziców młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania”. Spotkanie odbędzie się we wtorek,  6 lutego o godz. 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godz. 17.00.
 6. 6 lutego (wtorek)  przed budynkiem Katolickiej Szkoły Podstawowej odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Prosimy wszystkich, którym posiadają elektrośmieci o ich dostarczenie.
 7. Kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków Ruchu Światło Życie odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 8 lutego, o 20.00.
 8. W niedzielę 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszamy osoby chore na Msze św. o godz. 12.30, sprawowaną przez Księdza Prymasa Wojciecha Polaka, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Sakrament chorych mogą przyjąć osoby chore lub w podeszłym wieku. Aby go otrzymać należy być w stanie łaski uświęcającej (bez grzechu ciężkiego). Prosimy członków rodzin czy sąsiadów o pomoc chorym w dotarciu do świątyni.
 9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Zachęcamy do nabywania „ Przewodnika Katolickiego”.
 13. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, na katechezy neokatechumenalne, które trwają w naszej świątyni w poniedziałki i czwartki po Mszy św. o godz. 18.00.
 14. Od kiedy zmniejszył się skład kapłanów w naszej parafii, zauważamy iż wydłuża się czas oczekiwania na odprawienie Mszy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pragniemy od lipca wprowadzić Msze święte „zbiorowe” za zmarłych. Jest to Msza św. podczas której kapłan modlić się będzie za kilku zmarłych podczas jednej intencji za wcześniejszą wyraźną zgodą rodziny. Msze będą sprawowane w środy o godz. 18.00.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Wandę Wybrańską; śp. Janusza Kempskiego z ul. Kleeberga; śp. Bogumiłę Zintek z ul. Kiełbasiewicza; śp. Zbigniewa Zbikowskiego z ul. Wojska Polskiego   i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…