Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń na stronie internetowej i parafialnym facebooku. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy o zapisanie się w zakrystii na dodatkowy termin, czyli w niedzielę 4 lutego! (od godz. 14.00)
 2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-10.00. W piątek biuro będzie nieczynne!
 3. W czwartek, Stowarzyszenie Powołań Kapłańskich, zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 14.30. i Mszę św. o godz. 15.00 w intencji powołań oraz spotkanie formacyjne, które odbędzie się w salce parafialnej po Mszy św.
 4. W piątek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o 8.00, 15.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcone będą świece dzieci pierwszokomunijnych.  Po Mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Tego dnia przy wejściu do kościoła zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przekazane siostrom karmelitankom z gnieźnieńskiego Karmelu.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30
 7. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę, 3 lutego, od godz. 8.00
 8. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na „Wieczór Chwały” w sobotę (3 lutego). Rozpocznie się on Mszą Świętą o godzinie 18.00 w naszym kościele.
 9. Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, na katechezy neokatechumenalne, które rozpoczną się w naszej świątyni 29 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Bardzo budującą jest postawa naszych wiernych, którzy pamiętają o zmarłych i zamawiają za nich Msze św. Od kiedy zmniejszył się skład kapłanów w naszej parafii, zauważamy iż wydłuża się czas oczekiwania na odprawienie Mszy. Obecnie do wakacji nie ma już wolnych terminów! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pragniemy od lipca wprowadzić Msze święte „zbiorowe” za zmarłych. Jest to Msza św. podczas której kapłan modlić się będzie za kilku zmarłych podczas jednej intencji za wcześniejszą wyraźną zgodą rodziny. Msze będą sprawowane w środy o godz. 18.00.
 11. Dnia 21.01.2018 odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz ciężko chorego na białaczkę Dawida Paczkowskiego. Zebrano 7681 zł 59g. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom za okazaną życzliwość, modlitwę i hojne wsparcie finansowe. Bóg zapłać!
 12. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Henryka Hulisza z Batkowa  i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…