Ogłoszenia duszpasterskie – 21.01 – 27.01.2018

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Z kościoła można zabrać wodę święconą, która znajduje się w bocznej kaplicy. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń na facebooku i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.
 2. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00, 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.00.
 3. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną to uczynić, prosimy o zapisanie się w zakrystii na dodatkowy termin, czyli w niedzielę 4 lutego!
 4. W następną niedzielę (28 stycznia) odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjum po Mszy św. o godz. 16.00.
 5. W następną niedzielę (28 stycznia) Ksiądz Proboszcz zaprasza na krótkie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z ich rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00.  Prosimy aby przynajmniej jeden z opiekunów prawnych był obecny!
 6. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla młodego, walczącego o życie, 19 letniego Dawida Paczkowskiego, u którego rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Prosimy o modlitwę i ofiary pieniężne, które zbierane będą dziś przed wejściem do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Kolejna katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę 27 stycznia. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy III, a na 10.00 dzieci z grupy IV.
 8. Pragniemy poinformować i bardzo serdecznie zaprosić wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę na katechezy neokatechumenalne, które rozpoczną się w naszej świątyni 29 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Bardzo budującą jest postawa naszych wiernych, którzy pamiętają o zmarłych i zamawiają za nich Msze św. Od kiedy zmniejszył się skład kapłanów w naszej parafii, zauważamy iż wydłuża się czas oczekiwania na odprawienie Mszy. Obecnie do wakacji nie ma już wolnych terminów! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pragniemy od lipca wprowadzić Msze święte „zbiorowe” za zmarłych. Jest to Msza św. podczas której kapłan modlić się będzie za kilku zmarłych podczas jednej intencji za wcześniejszą wyraźną zgodą rodziny. Msze będą sprawowane w środy o godz. 18.00.
 10. Pragniemy poinformować, że zostały zamontowane nowe gabloty ogłoszeń. Będą one podświetlane, tak by można było odczytać ogłoszenia. Czekamy jeszcze na podłączenie prądu. Dziękujemy również pielgrzymom grupy rowerowej, którzy w części sfinansowali owe gabloty. Bóg zapłać!
 11. Dziękujemy za składkę inwestycyjną, która wyniosła 8503zł 74 gr. Bóg zapłać!
 12. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Stanisława Gimińskiego z ul. Wojska Polskiego, Romana Sterna z ul.Wachowiaka, Jacka Pielasa z ul. Szarych Szeregów i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…