Ogłoszenia duszpasterskie – 14.01 – 20.01.2018

  1. Pragniemy poinformować, iż w poniedziałek 8 stycznia, Rada Instytutu Prymasa Józefa Glempa, przyznała statuetkę „ Ku chwale”, budowniczemu naszej świątyni księdzu kanonikowi Zenonowi Rutkowskiemu. Wręczenie statuetki będzie miało miejsce w dniu dzisiejszym 14 stycznia, w kościele ZNMPanny podczas Mszy św. o godz. 13.00. Mszę świętą transmitować będzie telewizja Polonia. Księdzu Kanonikowi gratulujemy i ogarniamy naszą modlitwą.

 

  1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą, która znajduje się w bocznej kaplicy . Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń na facebooku i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 

  1. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00, 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.00.

 

  1. W piątek na godzine 9.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy rozebraniu świątecznego wystroju kościoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe, na które zapraszają wszystkich parafian!

 

  1. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla młodego, walczącego o życie, 19 letniego Dawida Paczkowskiego, u którego rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Prosimy o modlitwę i ofiary pieniężne, które zbierane będą w przyszłą nedzielę,21.01.2018 przed wejściem do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Stefana Buraka z ul. Wierzbińskiego; śp. Stanisławę Jakubowską z ul. Kleeberga; śp. Stefanię Szydełko z ul. Wojska Polskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…