Ogłoszenia duszpasterskie – 7.01.2018

  1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

 

  1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń na facebooku i na stronie internetowej. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.

 

  1. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00, 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.00.

 

  1. Klub Inteligencji  Katolickiej w Inowrocławiu, zaprasza na wykład Pana Edmunda Mikołajczaka „Stary cmentarz przy Bazylice Imienia NMP”. Spotkanie rozpocznie się w dniu 9 stycznia, wyjątkowo ze względu na wizyty duszpasterskie, o godzinie 15.30 po Mszy Św. o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Królowej Jadwigi .

 

  1. Kolejna katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę 13 stycznia. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy I, a na 10.00 dzieci z grupy II.

 

  1. Bracia Mniejsi oraz Młodzież Franciszkańska z Wronek zapraszają na Adorację Żłóbka do kościoła Świętego Ducha w dniu 13 stycznia po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19:00. Pragniemy wspólnie zatrzymać się przy żłóbku, zachwycić się tajemnicą Wcielenia i doświadczyć Bożej Miłości. Adoracja jest połączeniem Słowa Bożego, medytacji, modlitwy i wspólnego śpiewania kolęd.

 

  1. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Zygmunta Pierańskiego z Al. Niepodległości; śp. Bronisławę Woch z ul. Kusocińskiego; śp. Łucję Kehsler z Batkowa i wszystkich naszych bliskich zmarłych … Wieczny odpoczynek…