ogłoszenia duszpasterskie – 31.12.2017

  1. Wszystkim gościom i parafianom u progu Nowego Roku, pragniemy życzyć wiele łask Bożych, spokoju serca, wytrwałości w dobrych postanowieniach oraz dużo sił w drodze do świętości. Szczęśliwego Nowego Roku! Przypominamy, że 1 stycznia nie ma Mszy o 7.30. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.
  2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej i facebooku znajduje się plan kolędy do 20 stycznia. Przypominamy, że w czasie trwania kolędy nie ma Mszy o godz.17.00! W dni powszednie – zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i  Mszę św. o 15.00.
  3. W czasie trwania kolędy biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 10.00. W sobotę biuro jest nieczynne.
  4. Zebranie członków Żywego Różańca odbędzie się w środę 3 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w I Czwartek Miesiąca na modlitwę różańcową w intencji kapłanów o godzinie 14.30, Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich o godz. 15.00 oraz na zebranie formacyjne po jej zakończeniu.
  6. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną „Trzech Króli”. Tego dnia Msze św. sprawowane są jak w niedzielę. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na znak, że Chrystus Błogosławi nasze domy. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary zasilą kasę ministrancką.

Ten dzień jest w tradycji chrześcijańskiej przeżywany bardzo rodzinnie i w sposób radosny. W wielu miejscowościach odbywają się Orszaki Trzech Króli. Również w Inowrocławiu odbędzie się po raz drugi Orszak Trzech Króli! Początek o godz. 14.00 na skwerze Jana Pawła II. Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież do licznego udziału w tej radości.

  1. W niedzielę, 7 stycznia, przed i po Mszy św. o godz. 9.30, kolędować będzie Orkiestra Dęta Inowrocławskiej Kopalni Soli. Serdecznie zapraszamy.
  2. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.
  3. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Mirosławę Jasiecką oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…