Ogłoszenia duszpasterskie – 17.12.2017

 1. Roraty będą sprawowane od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Roraty dla dzieci będą sprawowane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. W soboty zapraszamy wszystkich do wspólnej jutrzni o godz. 6.10.
 2. Zbliża się czas świąt i nasza świątynia wymaga gruntownego posprzątania. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o pomoc w tym dziele. Sprzątanie pragniemy wykonać we wtorek od godz. 10.30. Prosimy o zabranie potrzebnych narzędzi.
 3. W tym tygodniu odbywać się będą spowiedzi adwentowe w parafiach naszego dekanatu. Plan spowiedzi wywieszony jest w gablotach. Z tego powodu w naszej świątyni będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej parafii całodzienna spowiedź w najbliższą sobotę 23 grudnia w następujących godzinach: 10.30 – 12.00; 15.00 – 17.00 spowiadać będą tylko kapłani naszej parafii; 19.00 – do 21.00.  Gorąco zapraszamy do skorzystania z tej okazji.
 4. W sobotę o 13.00 spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w kościele. Obecność obowiązkowa.
 5. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. sprawowane będą o 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. Przypominamy, że w niedziele katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.

 

 1. Pasterka sprawowana będzie tradycyjnie o północy!

 

 1. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do  wieży kościoła. Nie ma już świec!
 2. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 3. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 9432 zł i 64 gr.
 4. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach.
 5. Osoby, które zamawiały intencje mszalne na 21 grudnia na godz. 17.00 proszone są o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. W czwartek 21 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
 7. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Józefa Sowińskiego z ul. Kleeberga,; śp. Edmunda Ojczenasza z ul. Wachowiaka; śp. Elżbietę Mikołajczak z ul. Wojska Polskiego; śp. Stanisława Skowrońskiego z Batkowa oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…