Ogłoszenia duszpasterskie – 10.12.2017

 1. Trwa Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty są sprawowane od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Roraty dla dzieci są sprawowane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach.
 2. W soboty zapraszamy wszystkich do wspólnej jutrzni o godz. 6.10.
 3. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 4. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy we wtorek 18.30 do salki parafialnej, a na spotkanie KSM – w niedzielę o 19.00.
 5. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich odbędzie się w środę 13 grudnia po Mszy św. godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy !
 6. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez małżeństwa z Domowego Kościoła, która odbędzie się w kościele w czwartek, 14 grudnia o 20.00.
 7. Spotkania Kręgu Biblijnego zawieszone zostały do końca kolędy!
 8. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u lektorek sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary zbierane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich wakacyjnego
 10. Informujemy, iż chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 16 grudnia. Chorych nie objętych comiesięczną wizytą prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.
 11. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 12. W piątek 15 grudnia po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy wszystkich członków Parafialnej Grupy Rowerowej i pielgrzymów rowerowych na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się na plebanii.
 13. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 14. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach.
 15. Osoby, które zamawiały intencje mszalne na 21 grudnia na godz. 17.00 proszone są o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
 16. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Stanisława Kiliszewskiego z ul. Kusocińskiego; śp. Andrzeja Pęczkowskiego z ul. Sz. Szeregów; śp. Benona Wojtczaka z ul Wachowiaka oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…