Ogłoszenia duszpasterskie – 3.12.2017

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. dla dzieci sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach.
 2. W soboty zapraszamy wszystkich do wspólnej jutrzni o godz. 6.10.
 3. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 4. Poświęcenie medalików i książeczek dzieciom pierwszokomunijnym z klas III odbędzie się w piątek, 8 grudnia, na Mszy świętej o godzinie 18.00. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców.
 5. Kolejna katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, w kościele. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy III, a na 10.00 dzieci z grupy IV.
 6. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład Jana Kwiatkowskiego, koordynatora pielgrzymki i dr Agaty Skotnickiej teologa, zatytułowany: „Polsko-Niemiecka pielgrzymka ekumeniczna szlakiem Ottona III Gniezno-Magdeburg”. Spotkanie rozpocznie się w dniu 5 grudnia w salce parafialnej o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą św. o godzinie 17.00.
 7. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy we wtorek 18.30 do salki parafialnej, a na spotkanie KSM – w niedziele o 19.00.
 8. W tym tygodniu nie będzie Kręgu Biblijnego.
 9. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w I Czwartek Miesiąca na modlitwę różańcową w intencji kapłanów o godzinie 16.30, Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.00 oraz na zebranie formacyjne po jej zakończeniu.
 10. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę u lektorek z naszej parafii będzie można nabyć sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich wakacyjnego
 12. Informujemy, iż chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 16 grudnia. Chorych nie objętych comiesięczną wizytą prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.
 13. We wtorek, 5 grudnia o godz. 17.00, w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej odbędzie się  XVII KONCERT KOMPOZYTORSKI „MUSICA VARIA EST” połączony z promocją płyty Pieśni bydgoskich kompozytorównagranej przez Leszka i Magdalenę Holec. Usłyszymy utwory: Aleksandry Brejzy, Marcina Kopczyńskiego, Jędrzeja Rocheckiego. Wstęp wolny.
 14. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 15. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę na Seminarium Duchowne, która wyniosła 7850 zł.
 16. Za tydzień składka inwestycyjna!
 17. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 18. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach.
 19. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 20. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Monikę Szadłowską ul. Poszwińskiego; śp. Krystynę Skonieczną z ul. Wojska Polskiego oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…