Ogłoszenia duszpasterskie – 26.11.2017

  1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego.

 

  1. Dziś także w naszej Archidiecezji ma miejsce oficjalna reaktywacja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Mszy św. w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie o godzinie 10.15 przewodniczyć będzie i ślubowanie kandydatów przyjmie bp Krzysztof Wętkowski. W gronie składających przyrzeczenia jest grupa młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że do KSM mogą należeć osoby miedzy 14 a 30 rokiem życia. Zapraszamy osoby chętne na spotkania w niedzielę o godzinie 19.00 do parafialnej salki.

 

  1. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele w sobotę, 2 grudnia. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy I, a na 10.00 dzieci z grupy II.

 

  1. W następną niedzielę (3 grudnia) odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjum po Mszy św. o godz. 16.00.

 

  1. Od I Niedzieli Adwentu, rozpocznie się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł. a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć w przyszłą niedzielę w wejściu do wieży kościoła.

 

  1. W związku z częstymi awariami mikrofonów bezprzewodowych zakupione zostały nowe mikrofony. Są to mikrofony wysokiej klasy firmy „Rduch”, która montowała nagłośnienie w naszej świątyni. Koszt mikrofonów z montażem to 3500 zł.

 

  1. Przypominamy, że w naszym mieście działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Bazylei (Szwajcaria). Pielgrzymka potrwa od 27 grudnia do 1 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (koszt 350 zł + 60 euro). Zapisy przez formularz elektroniczny.

 

  1. Przypominamy, że do dzisiaj można składać wymieniani roczne za zmarłych. Od przyszłej niedzieli czytane będą nowe wymienianki.

 

  1. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach.

 

  1. Miłosierdziu Bożemu wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…