Ogłoszenia duszpasterskie – 19.11.2017

  1. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia, naszej zasłużonej parafiance,  Pani Teresie Klonowskiej. Uroczystość odbędzie się we wtorek, 21 listopada 2017 r. o godz. 14.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Inowrocławia  (sala 107, I piętro).

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po Mszy świętej o godzinie 9.30 zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające oraz uroczysty akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

 

  1. Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie kształci przyszłych kapłanów naszej diecezji. Obecnie kształci się również dwóch alumnów z naszej wspólnoty parafialnej. Utrzymuje się ono z datków wiernych naszej Archidiecezji. Każda parafia jest zobowiązana do wspierania seminarium w zależności od liczby parafian. Dla naszej wspólnoty to przeszło 14 tys. zł. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Za ofiary w imieniu seminarzystów już dziś składamy Bóg Zapłać!

 

  1. Dzieci zapraszamy na modlitwę Podwórkowego Kółka Różańcowego w piątek o godz. 16.30 w kościele.

 

  1. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy we wtorek 18.30 do salki parafialnej, a Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w niedzielę o 19.00.

 

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek, 24 listopada po Mszy świętej o godzinie 18.00.

 

  1. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę, 25 listopada. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy III, a na 10.00 dzieci z grupy IV. Prosimy o zabranie książeczek z wklejkami z niedzielnych Mszy świętych.

 

  1. Wymienianki roczne można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do przyszłej niedzieli.

 

  1. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach.

 

  1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Ewę Kempską z ul. Kleeberga, śp. Krystynę Smolińską z ul. E. Plater oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…