Ogłoszenia duszpasterskie – 12.11.2017

 

 1. Młodzież zapraszamy na spotkanie Domu modlitwy we wtorek 18.30 do salki parafialnej.

 

 1. Dzieci zapraszamy na modlitwę Podwórkowego Kółka Różańcowego w piątek o godz. 16.30 w kościele.

 

 1. W sobotę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na kolejną katechezę. O godz. 9.00 grupa I a o godz. 10.00 grupa II. Prosimy zabrać książeczki z wklejkami z niedzielnych Mszy św.

 

 1. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają 18 listopada młodzież na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny do 15 listopada. Koszt: 20 zł. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.

 

 1. W naszym mieście działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Bazylei (Szwajcaria). Pielgrzymka potrwa od 27 grudnia do 1 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (koszt 350 zł + 60 euro). Zapisy przez formularz elektroniczny. Spotkanie informacyjne w piątek 17 listopada o godz. 18.30 w Sali konferencyjnej przy parafii Świętego Ducha.

 

 1. Wymienianki roczne można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do 20 listopada Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych!

 

 1. Pragniemy poinformować, że z dniem 6.11.2017 r. rozpoczęły się na terenie parafii prace remontowo-budowlane związane z przebudową budynku w którym mieściła się Biblioteka Katolicka i cześć starej kaplicy, na pomieszczenia Dziennego Domu Pobytu dla osób niesamodzielnych z miasta Inowrocławia. Na ten cel Parafia otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji osób do projektu oraz programu wsparcia zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

 

 1. Duszpasterz Kolejarzy, ks. Paweł Kowalski, zaprasza wszystkich kolejarzy, emerytów oraz rodziny kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystość Św. Katarzyny w piątek 24 listopada o godz. 17.oo w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Mszy Św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Proboszcz Bogdan Trzaskawka, proboszcz w Ostrowie nad Gopłem. Po Mszy Św. spotkanie przy stole w dawnej kaplicy.

 

 1. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską na spotkanie w III sobotę miesiąca (18 listopada) po porannej Mszy św. o godz. 8.00 do salki przy kościele św. Mikołaja.

 

 1. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Marię Oberkiewicz z ul. E. Plater; śp. Eugeniusza Zozulę z ul. Krzymińskiego; śp. Zdzisława Jakubowskiego z ul. Kleeberga oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…