Ogłoszenia duszpasterskie – 23.07.2017

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.07.2017 r.

XVI Niedziela Zwykła

 

 1. Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej wspólnocie Robinsona Castanio z Kolumbii, kleryka seminarium w Winnicy na Ukrainie, który do końca lipca będzie odbywał praktykę duszpasterską. Pamiętajmy o naszych klerykach w modlitwie.

 

 1. Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Jednocześnie prosimy o właściwy ubiór i godne zachowywanie się w świątyni.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w 16.30 – 17.30.

 

 1. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed Mszami św.

 

 1. Osoby zainteresowane pielgrzymką lub zapisane na piesza pielgrzymkę do Częstochowy zapraszamy dziś na spotkanie organizacyjne po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele.

 

 1. Tradycyjnie zachęcamy do składania intencji pielgrzymkowych. Odpowiednie formularze znajdują się przy wyjściu głównym z kościoła. Pielgrzymów można również wesprzeć różnymi produktami np. wodą, puszkami, warzywami itp. Za każde dobro składamy Bóg zapłać.

 

 1. We wtorek, 25 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów Grupy Rowerowej.

 

 1. Automobil Klub i kapelan kierowców ks. kan. Paweł Kowalski, zapraszają wszystkich zmotoryzowanych we wtorek 25.07.2017 na tradycyjny festyn motoryzacyjny o   16.3o na lotnisko Aeroklubu Kujawskiego. Głównym punktem festynu będzie poświęcenie pojazdów!

 

 1. W piątek po mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami.

 

 1. Informujemy że na stronie parafialnej, facebooku i w gablocie ogłoszeń dostępny jest już terminarz spotkań rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania na rok 2017/18.

 

 1. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich gości ślubnych o nie zaśmiecanie terenu przed kościołem. Najczęściej jest to tworzywo nie degradalne, które nie tylko zaśmieca środowisko jak również świątynię. Za zrozumienie bardzo dziękujemy!

 

 1. W związku z przebudową budynku biblioteki katolickiej, zwracam się z serdeczną prośbą do osób związanych z tą biblioteką i wszystkich chętnych o pomoc w spakowaniu woluminów. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt z ks. proboszczem.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Teresę Wiśniewską z ul. Kusocińskiego oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek…