Ogłoszenia duszpasterskie-9.04.2017 r.

 1. Dzisiaj Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 3. Zwracamy się z prośbą o pomoc w posprzątaniu naszej świątyni. Zapraszamy chętnych w poniedziałek na godz. 10.00. Prosimy o zabranie własnych mioteł czy mopów.
 4. Aby dać jeszcze okazję do spowiedzi osobom, które nie zdążyły się wyspowiadać, będziemy słuchać spowiedzi we wtorek od godz. 19.00 do 22.00. W czasie jej trwania młodzież z KSM-u poprowadzi adorację Krzyża. W Triduum Paschalnym nie słuchamy spowiedzi!
 5. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielki Piątek, 14 kwietnia od godz. 8.00. Chorych nie objętych comiesięczną Komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.
 6. W Wielką Środę o godz. 19.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Rąbina. Początek Drogi Krzyżowej nastąpi przy kościele p.w. Chrystusa Miłosiernego – dalej przejdziemy ulicami: 800 – lecia, Wojska Polskiego, E. Plater, Kiełbasiewicza, Szarych Szeregów, ks. J. Popiełuszki do naszego kościoła. W tym szczególnym dniu znajdźmy trochę czasu i jako chrześcijanie wybierzmy się, by jeszcze raz przeżyć Męką naszego Zbawcy. Prosimy o zabranie świec lub pochodni.
 7. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), będzie dla nas czasem szczególnego przeżycia misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii:

Wielki Czwartek

14.00 – 15.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

 

Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

9.00 Droga Krzyżowa

14.00 – 15.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ostatnią godzinę prowadzi LSO i KSM

 

Wielka Sobota

Od godz. 8.00 adoracja przy Grobie Pańskim

10.00 – 11.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

12.00 – 16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min.)

Poświęcenie potraw w Batkowie o godz. 10.00 w szkole. Indywidualnie prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

22.00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

(prosimy o przyniesienie świec)

 

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św. jak w każdą niedzielę

 

 1. W dni Triduum Paschalnego biuro parafialne będzie nieczynne.
 2. Pragniemy podziękować jednemu z parafian za ufundowanie nowych klęczników do kościoła jak również parafianinowi z Batkowa za przygotowanie terenu pod zasiew trawy przed szkołą katolicką. Bóg zapłać!
 3. Młodzież z Inowrocławia zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha. Zapisy do 18 kwietnia. Link do formularza zgłoszeniowego i szczegóły na facebooku i stronie internetowej.
 4. Informujemy, że rozpoczęły się zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 5. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy.
 6. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania w Inowrocławiu we współpracy z Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta, organizuje w dniach 10 -14 kwietnia, zbiórkę odzieży dla potrzebujących. Szczegóły na plakatach.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury: „Przewodnika Katolickiego”.
 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: śp. Zefirynę Grabowską z ul. Niemojewskich, śp. Bernarda Cylkę z ul. Szarych Szeregów, śp. Małgorzatę Prokop z ul. Kusocińskiego, śp. Stefanię Benedykcińską z ul. Kleeberga i wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…